Sankt-Peterburq qubernatoru Bakının kafedral kilsəsini ziyarət edib
Bakıda rəsmi səfərdə olan Sankt-Peterburq qubernatoru A. D. Beqlov Müqəddəs Mürr-Daşıyan Zənənlər kafedral kilsəsini ziyarət edib. Ali qonağı kilsədə hörmətli Bakı Yeparxiya İdarəsinin katibi protoiyerey Dionisiy Sveçnikov qarşılayıb və Yeparxiyanın baş kilsəsinin tarixi və qüdsiyyətləri, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin dəstəyi ilə kilsədə aparılan təmir-bərpa işlərindən danışıb. A. D. Beqlov Yeparxiya muzeyinin sərgisi və Bakı Yeparxiyasının Dini-Mədəni Mərkəzinin kitabxanası ilə tanış olub.
Sankt-Peterburq qubernatoru səfərindən xatirə olaraq kafedral kilsəsinə Məsihin Dirilməsi və Rəbbin Vəftizi ikonalarını, eləcə də Yevxaristik qablar – potir və diskos hədiyyə edib. Həmçinin Yeparxiya kitabxanası Pravoslav Ensiklopediyasının 14 cildi ilə zənginləşdi.
Sankt-Peterburqdakı Azərbaycan diasporunun üzvləri kafedrala hədiyyə olaraq Allahın Əqdəs Validəsinin İveron ikonasının təsvirini təqdim ediblər.