Müqəddəs Mürr-daşıyan Zənənlər baş kilsəsində ilk dəfə Azərbaycan dilində “Atamız” duası səslənib
Bakı şəhərinin Müqəddəs Mürr-daşıyan Zənənlər kilsəsində keçirilmiş ilahi liturqiya və ibadəti Bakı və Azərbaycan Yeparxiyasının idarə başçısı vəzifəsini müvəqqəti icra edən, Pyatiqorsk və Çərkəz arxiyepiskop Feofilakt və yeparxiya ruhanilər başçılıq etdilər. İncili oxuduqdan sonra arxiyepiskop Feofilakt Həzrətləri dua edənlərə oxudulmuş İncil hissəsi mövzusunda moizə ilə müraciət etdi. Liturqiya ərzində arxiyerey xoru ilk dəfə "Ey Atamız" müqəddəs duasını azərbaycan dilində oxuyub. Azərbaycan melodiyalarının motivləri əsasında dua üçün musiqinin müallifi arxiyerey xoru reqenti, Azərbaycanın əməkdar artisti, Rusiyanın "Sergey Radonejskiy” və "Daniil Moskovskiy” ordenlərinə sahibi, Vaqif Məstanovdır.
İbadət başa çatdıqdan sonra, arxiyepiskop Feofilakt Həzrətləri kilsənin rahibi, arximandrit Aleksiy (Nikonorovu) və xor rəhbəri bu xeyirxah və faydalı təşəbbüs və görülmüş işə görə təşəkkür etdi. "Bu melodiyada həm ana laylası, həm ata nəsihəti, həm böyüklərin təşəkkürü, həm də uşaq sevincisi eşidilir", - Feofilakt Həzrətləri qeyd etdi.