Bakı və Azərbaycan yepiskopu Aleksiy ilə Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri Şeyxülislam Allahşükür Paşazadə arasında görüş keçirilib
Qafqaz Müsəlmanları Başçısının iqamətgahında şeyxülislam Allahşükür Paşazadə ilə Bakı və Azərbaycan yepiskopu Aleksiy arasında görüş keçirilib. Qonağı salamlayan Şeyxülislam Azərbaycanın ənənəvi dini icmalarının rəhbərləri arasında münasibətləri daim fərqləndirən hörmət və harmoniya mühitindən danışıb, ölkədə dinlərarası dialoqun tam olması üçün yeni Bakı yepiskopunun təyin edilməsinin vacibliyini qeyd edib.
Görüşdə Rusiya Federasiyasının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Mixail Evdokimov, Azərbaycan Dağ Yəhudiləri Dini İcmasının sədri Melix Yevdayev, Azərbaycanda Katolik Kilsəsinin apostol prefekti yepiskop Vladimir Fekete, Avropa Yəhudilərinin Bakı Dini İcmasının rəhbəri Aleksandr Şarovskiy iştirak ediblər.
Görüşün yekunu kimi Bakı və Azərbaycan yepiskopu Aleksiy Azərbaycanda fəaliyyət göstərən dini konfessiyaları rəhbərlərinin Məşvərət Şurasına üzv olmağa dəvət olunub.