Kilsənin Cəmiyyət və KİV ilə əlaqələr üzrə Sinodal Şöbəsinin sədri yeparhiyalarin informasiya şöbələrinin rəhbərləri ilə görüşüb
Moskva şəhəri Xilaskar Məsih kafedral kilsəsinin Sergiy zalında XXXII Beynəlxalq Milad Oxunuşları çərçivəsində Kilsənin Cəmiyyət və KİV ilə əlaqələr üzrə Sinodal Şöbəsinin sədri V.R. Leqoyda-nın informasiya şöbələrinin, Kilsə ilə cəmiyyət arasında qarşılıqlı əlaqələr üzrə şöbələrinin rəhbərləri və yeparxiyaların mətbuat katibləri ilə görüşü baş tutub.
Tədbir zamanı Rus Pravoslav Kilsəsinin yeparxiyalarının informasiya fəaliyyəti çərçivəsində Kilsənin mövqeini və mümkün reaksiyaları tələb edən ictimai həyatın ən mühüm mövzuları və hadisələri müzakirə edilib.
Ümumilikdə tədbirdə 130-dan çox insan iştirak edib. Bakı Yeparxiyasını görüşdə Yeparxiyanın ictimai təşkilatlarla qarşılıqlı əlaqələr üzrə şöbəsinin rəhbəri protoiyerey Mefodiy Əfəndiyev təmsil edib.