Azərbaycanın dini liderləri Müqəddəs Pyotr bazilikanın prioru və Roma Papasının dinlərarası dialoq Şurasının katibi ilə görüşüblər
Vatikanda rəsmi səfərdə olan Azərbaycanın dini liderlərin nümayəndə heyətinin üzvləri Müqəddəs Pyotr bazilikanın prioru kardinal Mauro Qambetti ilə görüşüblər. O Azərbaycan ilə Vatikan arasında müqəddəs Pyotr Bazilika mehrablarından birinin Papa Lev Böyükə həsr olunmuş bərpası ilə bağlı birgə layihədən danışdı. 2 il ərzində Heydər əliyev Fondunun vəsaiti hesabına məşhur italiyalı heykəltəraş Alessandro Algardi tərəfindən XVII əsrin nadir barelyefinin bərpası, təmizlənməsi və Bərpası üzrə çox mürəkkəb işlər həyata keçirilmişdir. Kardinal Gambetti ilə söhbətdən sonra nümayəndə heyətinin üzvləri Müqəddəs Pyotr bazilikanı ziyarət ediblər, orada bərpa işlərinin nəticəsi ilə yerindəcə tanış olublar.
Elə həmin gün Roma Papasının dinlərarası dialoq Şurasının katibi və müsəlmanlarla dini əlaqələr üzrə Komissiyanın vitse-prefekti kardinal Migel Aso azərbaycanlı qonaqların şərəfinə rəsmi nahar verib.
Azərbaycan nümayəndə heyətinin üzvləri Müqəddəs Taxt - Tac yanında Azərbaycanın səfiri Rüstəm Mustafayevin müşayiəti ilə günün ikinci yarısında Müqəddəs Sebastianın Roma Katakombalarına baş çəkdilər, burada Heydər Əliyev Fondunun bərpa olunmuş antik lahitlərin həyata keçirdiyi daha bir xeyriyyə layihəsinin nəticəsi ilə tanış oldular.