Yeri tədris​ ilinin başlanması ərəfəsində “Uşaqların məktəbə hazırlaşmasına kömək edin” xeyriyyə aksiyasına start verilib
Yeri tədris​ ilinin başlanması ərəfəsində Rusiya Federasiyasının Azərbaycanda Səfirliyi və Bakı yeparxiyasının dəstəyi ilə​ Bakı şəhəri​ Rus Evində («Russkiy Dom»)​ ​ ​ «Rossotrudniçestvo»-nun Azərbaycandakı Nümayəndəliyi və ​ «Bank VTB-Azərbaycan»​ ASC-i tərəfindən təşkil edilmiş​ ​ “Uşaqların məktəbə hazırlaşmasına kömək edin” xeyriyyə aksiyasına start verilib.
​RF-nın səfiri M.N. Boçarnikov, Rus İcmasının sədri M. Y. Zabelin, Bakıda​ «Rus Evi»-nin rəhbəri İ. X. Zinnurov və Bakı yeparxiyasının yeparxiyal şurasının katibi protoiyerey Mefodiy Əfəndiyev aksiya​ iştirakçıları olan birinci sinif şagirləri və onların valideynlərini salamlayıb, uşaqlara məktəb ləvazimatları ilə dolu​ portfelləri hədiyə ediblər.​ ​
Sonra tədbir iştirakçılarının diqqətinə konsert proqramı təqdim olunub, həmin proqramda uşaqların ifasında məşhur musiqi əsərləri səsləndirilib.