Yeri tədris ilinin başlanması ərəfəsində “Uşaqların məktəbə hazırlaşmasına kömək edin” xeyriyyə aksiyasına start verilib
Yeri tədris ilinin başlanması ərəfəsində Rusiya Federasiyasının Azərbaycanda Səfirliyi və Bakı yeparxiyasının dəstəyi ilə Bakı şəhəri Rus Evində («Russkiy Dom») «Rossotrudniçestvo»-nun Azərbaycandakı Nümayəndəliyi və «Bank VTB-Azərbaycan» ASC-i tərəfindən təşkil edilmiş “Uşaqların məktəbə hazırlaşmasına kömək edin” xeyriyyə aksiyasına start verilib.
RF-nın səfiri M.N. Boçarnikov, Rus İcmasının sədri M. Y. Zabelin, Bakıda «Rus Evi»-nin rəhbəri İ. X. Zinnurov və Bakı yeparxiyasının yeparxiyal şurasının katibi protoiyerey Mefodiy Əfəndiyev aksiya iştirakçıları olan birinci sinif şagirləri və onların valideynlərini salamlayıb, uşaqlara məktəb ləvazimatları ilə dolu portfelləri hədiyə ediblər.
Sonra tədbir iştirakçılarının diqqətinə konsert proqramı təqdim olunub, həmin proqramda uşaqların ifasında məşhur musiqi əsərləri səsləndirilib.