Oktyabrın 8-i şəhid​ Denis Proninin ölümünün ikinci ildönümü tamam oldu
44 günlük Vətən Müharibəsi zamanı Denis könüllü olaraq cəbhəyə getdi. Füzuli şəhəri uğrunda gedən döyüşlərdə iştirak edərək başından ağır yaralanmış, döyüş yoldaşları yaralını döyüş meydanından çıxara bilsələr də, onun həyatını xilas edə bilməyiblər. Qohumlarının və dostlarının xatirələrinə görə, Denis şən, mehriban və xeyirxah​ bir insan idi,​ ​ ilk çağırışla​ köməyə gəlirdi. Onun həyat yoldaşı və qızı qalıb.
Bu gün Bakının Keşlə​ kəndinin Şəhidlər Xiyabanında,​ Denis Proninin dəfn olunduğu yerdə anım tədbiri keçirilib, tədbirdə Azərbaycan rus icmasının nümayəndələri, Bakı şəhəri Nizami Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı C.Cəbrayılov, mərhum qəhrəmanın​ ailə üzvləri və yaxınları iştirak ediblər.​ Bakı yeparxiyasının mətbuat katibi, protoiyerey Konstantin Pominov mərhumlar üçün dua (litiya) ayinini​ keçirib.​