17-21 oktyabr “Qafqaz Zəvvarı” zəvvarlıq xidmətinin rəhbəri Bakı yeparxiyasında işgüzar səfərdə olub
Pyatiqorsk və Çərkəz arxiyepiskopu Feofilaktın xeyirduası ilə “Qafqaz Zəvvarı” zəvvarlıq xidmətinin rəhbəri L.Q.Loqvinenko Bakı yeparxiyasında işgüzar səfərdə olub. Səfərin məqsədi Azərbaycanın xristian ziyarətgahlarına marşrutun tərtib edilməsi və proqramın hazırlamasıdır.
Səfər çərçivəsində qonaq Bakıdakı pravoslav kilsələri ilə tanış olub, paytaxtın tarixi abidələrini ziyarət edib. L.Q. Lonqvinenko, həmçinin respublikanın Şamaxı, İsmayıllı, Qəbələ, Şəki və Qax rayonlarına səfər etmiş, burada o Bakı yeparxiyasının Ziyarət İdarəsinin rəhbəri, protoiyerey Dionisiy Sveçnikovun müşayiəti ilə rus, alban-udi, gürcü kilsələri, eləcə də Azərbaycanın dini, mədəni və təbii görməli yerləri ilə tanış olub.
Qonaq Bakı Yeparxiyasının Dini-Mədəniyyət Mərkəzinin kitabxanasına Şimali Qafqazda xristianlığın tarixinə dair kitablar hədiyyə edib.