Ali-Mələk Mikayıl kilsəsi nəznində fəaliyyət göstərən uşaq bazar günü məktəbində gənc nəslin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsinə həsr olunmuş dərs keçirilib
Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün bərpasının ikinci ildönümü ərəfəsində Bakı şəhərinin Ali-Mələk Mikayıl kilsəsi nəznində fəaliyyət göstərən uşaq bazar günü məktəbində gənc nəslin vətənpərvərlik ruhunda tərbiyəsinə həsr olunmuş dərs keçirilib.
Kilsənin baş keşişinin  dəvəti ilə dərsdə iştirak edən Azərbaycan xalqının qəhrəmanları - 44 günlük Vətən Müharibəsi qaziləri Oleq Sapunkov, Pavel Zorin və Denis Quzlayevlə tanışlıq şagirdlər üçün sevincli və yaddaqalan hadisə oldu. Yuxarı sinif şagirdlərinin xahişi ilə qonaqlar özləri haqqında ətraflı danışıb, müxtəlif xatirələrini bölüşüb, uşaqların çoxsaylı suallarını cavablandırıblar.
Görüşün sonunda kilsənin baş keşişi gənc imanlılar ilə birlikdə fəxri qonaqları qarşıdan gələn bayram - Zəfər Günü münasibətilə təbrik edib, qazilərə cansağlığı, güc və aydın səma arzulayıb.
Görüşdən xatirə kimi, qazi qəhrəmanlara Kazan Allah Anası ikonasının təsvirləri hədiyyə edildi.