Bakıda Beynəlxalq Tolerantlıq Gününə həsr olunmuş “Tolerantlıq sülh və əməkdaşlığa aparan yol kimi” beynəlxalq Konfransı keçirilib
Tədbir Qafqaz Müsəlmanları İdarəsi, Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzi (BBMM) və Stirlinq Fondu (ABŞ) tərəfindən təşkil olunub.
Forumda Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin rəhbəri Şeyxülislam A.Paşazadə, BBMM-nin Himayəçilik Şurasının sədri akademik K.Abdullayev, Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin sədri M.Qurbanlı, Stirling Fondunun prezidenti Edvard Rou (ABŞ), BMCM-nin icraçı direktoru R.Rəsanov, ABŞ Dövlət Senatının senatorları, Milli Məclisin deputatları, ABŞ-ın müxtəlif hüquq və dini mərkəzlərinin rəhbərləri, beynəlxalq təşkilatların üzvləri, Azərbaycanın ənənəvi dinlərinin liderləri, media nümayəndələri iştirak ediblər.
Konfransın birinci paneli “ABŞ-Azərbaycan əməkdaşlığının yeni mərhələsi: multikulturalizm birləşdirici körpü kimi” mövzusuna həsr olunub. İkinci panelin mövzusu — “Tolerantlıq və multikulturalizm: dini perspektivlər”. Forumda Bakı və Azərbaycan Yeparxiyasının katibi Arximandrit Aleksiy (Nikonorov) iştirak etmiş və mövzu ilə bağlı məruzəni iştirakçıların diqqətinə çatdırmışdır.