Xaçmaz şəhərindəki məbədində kilsə bayramı qeyd olunub
18-19 dekabr — Mir-Likiya arxiyepiskopu, Ecazkar Müqəddəs Nikolayın anım günüdür. Həmin gün Xaçmaz şəhərinin Müqəddəs Nikolay kilsəsində taxt-tac bayramıdır.
Bayram günü, sonunda müqəddəs Nikolayın şərəfinə dua və xaç yürüşü keçirilmiş İlahi Liturgiyaya, kilsənin baş keşişi iyeromonax Georgiy (Budağov) və Yeparxiya İnformasiya şöbəsinin rəhbəri, protoiyerey Dionisiy Sveçnikov və diakon Veniamin Sultanovun müşaiyəti ilə Bakı yeparxiyasının katibi arximandrit Aleksiy (Nikonorov) başçılıq edib. Bakı yeparxiyasının Zəvvarlıq şöbəsi tərəfindən kilsə bayramında iştirak etmək üçün Bakıdan Xaçmaza 70-dən çox zəvvarın səfəri təşkil edilib.
İbadətdən sonra yeparxiyanın katibi ilə Xaçmaz şəhər İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri arasında görüş keçirilib. İbadətin bütün iştirakçıları üçün bayram süfrəsi təşkil olunub.