Arxiyepiskop Feofilakt Yeparxiya Toplantının iclasına sədrlik edib
Bakı və Azərbaycan Yeparxiyasının rəhbəri vəzifəsini müvəqqəti icra edən Pyatiqorsk və Çərkəz arxiyepiskopu Feofilakt Yeparxiya Toplantının iclasına sədrlik edib. Bakı Yeparxiyasının Dini-Mədəni Mərkəzinin konfrans zalında keçirilən iclasda arxiyerey 2023-cü ilin yekunlarına dair hesabat məruzəsi ilə çıxış edib.
Ötən ildə Bakı Yeparxiyası üçün ən mühüm hadisələrdən danışan arxiyepiskop Feofilakt, Lənkəranda Allahın Əqdəs Validəsinin Dua Örpəyi kilsəsinin abadlaşdırılmasını, pravoslav dua kitabının Azərbaycan dilinə tərcüməsinin başa çatmasını, Milad və Pasxa konsertlərinin təşkilatını və Zəvvarlıq şöbəsinin fəaliyyətini vurğulayıb. Feofilakt həzrətləri Yeparxiyanın dövlət orqanları, dini və ictimai təşkilatlarla qarşılıqlı əlaqələrinə, Yeparxiya idarəsinin əməkdaşlarının və Yeparxiya ruhanilərinin ölkənin ictimai-mədəni həyatında iştirakına xüsusi diqqət yetirmişdir. Arxiyepiskopun hesabatında yeparxiya şöbələrinin və komissiyalarının işi öz əksini tapıb.
Toplantının sonunda arxipastır iştirakçıların suallarını cavablandırıb.