Multikulturalizm üzrə qış məktəbinin tələbələri Bakı kafedral kilsəsini ziyarət ediblər
XIV Multikulturalizm üzrə Beynəlxalq qış məktəbinin tələbələri Bakı şəhərinin Müqəddəs Mürr-Daşıyan Zənənlər kafedral kilsəsini ziyarət ediblər. Qonaqları Bakı Yeparxiya İdarəsi dəftərxanasının rəhbəri Mixail Klimov salamlayaraq, ziyatərçilərə Bakı Yeparxiyasının baş kilsəsinin tarixi və qüdsiyyətləri, eləcə də Azərbaycanın pravoslav icmasının həyatından danışıb.
Qış və yay Beynəlxalq multikulturalizm məktəbləri Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzi tərəfindən həyata keçirilən “Azərbaycan multikulturalizmi” fənninin xaricdə və ölkənin ali məktəblərində tədrisi” layihəsi çərçivəsində hər il təşkil olunur. Martın 11-dən 17-dək Bakı şəhərində, Quba və Qusar rayonlarında keçiriləcək qış məktəbində bu il Azərbaycan, Türkiyə, Braziliya, Rumıniya, Rusiya, ABŞ, Gürcüstan, Bolqarıstan, Yaponiya, Əfqanıstan, Çin, Özbəkistandan olan tələbələr iştirak edirlər.