Arxiyepiskop Feofilakt Allahın Əqdəs Validəsinin Mövludu kilsəsində İlahi Liturgiya ibadətini keçirib
Azərbaycanda arxipastır səfərində olan Bakı və Azərbaycan yeparxiyasının rəhbəri vəzifəsini müvəqqəti icra edən Pyatiqorsk və Çərkəz arxiyepiskopu Feofilakt Allahın Əqdəs Validəsinin Mövludu kilsəsində Öncədən Təqdis Olunmuş Ənamlar Liturgiyasını keçirib. İbadət zamanı yepiskopu Bakı kilsələrinin ruhaniləri müşayiət ediblər. İbadət zamanı arxiyepiskop Feofilakt Mixayil Klimovu oxucu xidmətinə təyin etmə ayinini keçirdib. Liturgiyanın sonunda Krasnoqorskda törədilən terror aktı zamanı qətlə yetirilən günahsız insanların ruhuna litiya (mərhumlar üçün dua) oxundu. İbadətdə Rusiyanın Azərbaycandakı səfirliyinin əməkdaşları iştirak ediblər.
Möizə zamanı arxiyepiskop Feofilakt iki il yarım Bakı Yeparxiyasının katibi vəzifəsində çalışmış arximandrit Aleksiyə (Nikonorova) xüsusi təşəkkür sözləri ilə müraciət edib. Arxiyepiskop həzrətləri qeyd etdi ki, ata Aleksinin rəhbərliyi altında Kilsə üçün önəmli olan bir çox layihələr uğurla həyata keçirildi. Həmçinin arxiyepiskop Feofilakt Bakı Yeparxiyası İdarəsinin katibi vəzifəsinə protoiyerey Dionisiy Sveçnikovun və Bakı şəhəri Allahın Əqdəs Validəsinin Mövludu kilsəsinin baş keşişi vəzifəsinə protoiyerey Aleksandr Novikovun təyin edilmələri haqda fərmanları elan etdi.