“Yer və Səma” müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb
Bakı şəhəri Muzey Mərkəzində Slavyan Əlifbası Gününə və müqəddəs həvariyə-bərabər Mefodiy və Kirillin xatirəsi gününə həsr olunmuş və hər il keçirilən “Yer və Səma” uşaq yaradıcılıq müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
Uzun illər Bakı və Azərbaycan Yeparxiyası, Bakı Rus Evi və Azərbaycanın Rusdilli Təhsil Müəssisələrinin Müəllimləri Assosiasiyasının birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən müsabiqə mart-may aylarında keçirilib. Bu dövrdə uşaq bazar günü məktəblərinin, orta təhsil müəssisələrinin, liseylərin və rəsm studiyalarının şagirdləri tərəfindən hazırlanmış 300-dən çox uşaq işi göndərilmişdir.
Yeparxiyanın ictimai təşkilatlarla qarşılıqlı əlaqələr şöbəsinin rəhbəri protoiyerey Mefodiy Əfəndiyev, Bakı Rus Evi rəhbərinin müavini Dmitriy Yeqorov, Rusiya Federasiyasının Azərbaycandakı səfirliyinin birinci katibi Pavel Kuznetsov və münsiflər heyətinin üzvü Azərbaycanın xalq rəssamı Siruz Mirzəzadə təntənəli tədbir iştirakçılarına müraciət etdilər və müsabiqənin qaliblərinə fərmanlar və qiymətli hədiyyələr, digər müsabiqə iştirakçılarına isə xüsusi sertifikatlar təqdim etdilər.