Azərbaycan və Rusiya prezidentləri Bakı Yeparxiyasının kafedral kilsəsini ziyarət ediblər
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putin Bakı şəhəri Müqəddəs Mürr-Daşıyan Zənənlər kafedral kilsəsini ziyarət ediblər. Prezidentlərin ziyarəti Rusiya prezidentinin Azərbaycana dövlət səfəri çərçivəsində baş tutub.
Müqəddəs Mürr-Daşıyan Zənənlər kafedral kilsəsində dövlət başçılarını Bakı və Azərbaycan yepiskopu Aleksiy və Bakı yeparxiyasının ruhaniləri qarşıladılar. Yepiskop Aleksiy Rusiya və Azərbaycan prezidentlərinə kilsənin tarixi və onun bərpası barədə məlumat verib, həmçinin Azərbaycan dövlətinin ölkənin pravoslav icmasının ehtiyaclarına göstərdiyi diqqətə görə Prezident İlham Əliyevə dərin minnətdarlığını bildirib. Azərbaycan Prezidenti əl işi olan dekorativ gümüş məcməyi və Bakının pravoslav kilsələrinə həsr edilmiş yeni çap nəşrini hədiyyə olaraq təqdim etdi. Rusiya lideri kilsəyə hədiyyə olaraq Rəbbin Görkəminin Dəyişilməsi ikonasını təqdim etdi. Ali qonaqlara rəmzi hədiyyə - meyvə səbətləri təqdim olundu.
Foto: Azərbaycan Respublikası Prezidentinin mətbuat xidməti, Rusiya Federasiyası Prezidentinin mətbuat xidməti, Andrey Qordeev, "Vedomosti".