Beynəlxalq Həbsxana Kapelanları Assosiasiyasının Avropa Bölməsinin Rəhbər Komitəsinin üzvlərinin işçi görüşü keçirilib
Sentyabrın 12-13-də Dublində (İrlandiya) Beynəlxalq Həbsxana Kapelanları Assosiasiyasının Avropa Bölməsinin Rəhbər Komitəsinin üzvlərinin işçi görüşü keçirilib. Tədbirdə Beynəlxalq Həbsxana Kapelanları Assosiasiyasının prezidenti Devid Byuik və Həbsxanalarda Katolik Pastoral Xidməti üzrə Beynəlxalq Komissiyanın (ICCPPC) Avropa üzrə nümayəndəsi Doris Şafer də iştirak ediblər.
İclas iştirakçıları təklif olunan tədbirlər planını, Assosiasiyanın nizamnaməsinə dəyişikliklərlə bağlı təklifləri,  ICCPPC ilə qarşılıqlı fəaliyyət perspektivlərini, eləcə də bir sıra iş məsələlərini müzakirə ediblər.
Bir sıra texniki səbəblərə görə iclasda iştirak edə bilməyən Bakı Yeparxiyasının həbsxanalarda xidmət üzrə şöbəsinin rəhbəri, Rəhbər Komitəsinin üzvü protoiyerey Mefodiy Əfəndiyev üçün bütün tədbir boyu videobağlantı təşkil edilmişdir.