Lənkəran kilsəsində taxt-tac bayramı keçirilib
Bakı və Azərbaycan yepiskopu Aleksiy Lənkəran şəhəri Allahın Əqdəs Validəsinin Dua Örpəyi kilsəsində taxt-tac bayram ibadətinə başçılıq edib. Arxiyereyi Bakı Yeparxiyası İdarəsinin katibi protoiyerey Dionisiy Sveçnikov, Lənkəran kilsəsinin baş keşişi protoiyerey Aleksandr Astaşkin, iqumen Kirill (Nikitin), Bakı şəhəri Ali-Mələk Mikayıl kilsəsinin baş keşişi protoiyerey Mefodiy Əfəndiyev, protodiakon Vadim Tokarev müşayiət ediblər. İlahi Liturgiyanın sonunda yepiskop Aleksiy toplaşanların hamısını bayram münasibətilə təbrik etdi və onlara moizə ilə müraciət etdi.
İbadətdə Rusiyanın Azərbaycandakı səfirliyinin və Bakı Rus Evinin əməkdaşları, Lənkəran Rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər. Yeparxiyanın Zəvvarlıq şöbəsi tərəfindən Bakı kilsələrinin imanlıları üçün bayram ibadətində iştirak etmək məqsədilə Lənkərana səfər təşkil edilmişdir.