Bakıda Holokost qurbanlarının xatirəsi yad edilib
Holokost Qurbanlarının Beynəlxalq Anma Günü hər il yanvarın 27-də qeyd olunur. Anım günü 2005-ci ildə təsis edilib və 1945-ci il yanvarın 27-də nasistlərin Osvensim konsentrasiya düşərgəsinin sovet qoşunları tərəfindən azad edilməsi gününə həsr olunub. Həmin gün keçirilən tədbirlər 1933-1945-ci illər arasında nasist rejiminin qurbanı olmuş 6 milyon yəhudinin xatirəsini ehtiramla yad etmək məqsədini daşıyır.
Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzində “Holokost müasirlərin gözü ilə” mövzusunda konfrans keçirilib. Tədbirdə İsrail Dövlətinin səfiri Corc Dik, Multikulturalizm Mərkəzinin icraçı direktoru Revan Həsənov, yəhudi icmalarının rəhbərləri, Azərbaycanın dini konfessiyalarının nümayəndələri, ictimaiyyət nümayəndələri iştirak ediblər. Bakı Yeparxiyasını Yeparhiya press katibi, protoiyerey Konstantin Pominov təmsil edib.