Moskva və Bütün Rusiyanın Patriarxı Kirill Müqəddəsləri ilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev arasında görüş keçirilib
Görüşdə Dövlət Başçısının xanımı, Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva iştirak edib. Görüşdə Bakı və Azərbaycan yepiskopu Aleksiy də iştirak edib. Söhbət zamanı tərəflər qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələləri müzakirə ediblər.
Görüşün sonunda Patriarx Kirill Müqəddəsləri cəmiyyətdə ənənəvi dəyərlərin qorunub saxlanmasına verdiyi töhfələrə görə Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun və Azərbaycan Mədəniyyətinin Dostları Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevaya I dərəcəli “Həvarilərə bərabər Şahzadə Olqa” ordenini təqdim edib. Dövlət başçısının xanımı yüksək mükafata görə Patriarx Müqəddəslərinə minnətdarlığını bildirib.