Nizami rayonunda xeyriyyə tədbiri keçirilib
Milad bayramı ərəfəsində yeparxiyanın xeyriyyə və sosial xidmət üzrə şöbəsinin rəhbəri protoiyerey Mefodiy Əfəndiyev Bakı şəhəri Rus İcmasının Nizami filialında aztəminatlı ailələrin üzvləri ilə görüşüb. Görüş çərçivəsində VTB-Azərbaycan Bankının dəstəyi ilə xeyriyyə aksiyası keçirilib və tədbirdə iştirak edənlərə ərzaq paketləri və uşaqlar üçün xüsusi hazırlanmış Milad şirniyyatları paylanılıb. Tədbirdə həmçinin "Şaxta babaya məktub" xeyriyyə aksiyasının final mərhələsi də keçirilib və I və II Qarabağ müharibələri veteranlarının övladlarına onların məktublarında xahiş etdikləri hədiyyələr təqdim olunub. Görüşdə Bakının Nizami rayonu Rus İcmasının sədri Vitaliy Kovalev, Azərbaycanın Milli Qəhrəmanı Yuri Kovalyovun qızı Regina Kovalyova, 44 günlük Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı Denis Quzlayev və Bakı Rus İcmasının Nizami filialının sədrinin köməkçisi Elana Məmədova iştirak ediblər.