Bakı yeparxiya idarəsinin katibi “Human Fraternity” Beynəlxalq Komitəsinin baş katibi ilə görüşdə iştirak edib
5 noyabr 2021-ci il tarixində Qafqaz Müsəlmanları İdarəsində "Human Fraternity" Beynəlxalq Komitəsinin baş katibi, Ali İmam əl Asxarın dinlərarası dialoq üzrə nümayəndəsi Məhəmməd Abdel-Salam-ilə Azərbaycanın dini icmalarının rəhbərləri ilə görüş keçirilmişdir. Qafqaz Müsəlman İdarəsinin sədri Şeyx-ül-İslam Hacı Allahşükür Paşazadənin təşkil etdiyi görüşdə Bakı Yeparxiya İdarəsinin katibi arximandrit Aleksi (Nikonorov) də iştirak edirdi.
Bakı və Azərbaycan Yeparxiyasının nümayəndəsi ali qonağı salamlayaraq qeyd etmişdir ki, "bir çox beynəlxalq meydan və forumlarda müxtəlif dini icmaların nümayəndələri görüşmək və fikir mübadiləsi aparmaq imkanına malikdirlər, halbuki Azərbaycanda Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin sədri Şeyx-ül-İslam Hacı Allahşükür Paşazadənin, ənənəvi (İbrahimi) dinləri təmsil edən icmaların və onların liderləri vətəndaş cəmiyyətinin sülh və çiçəklənməsi naminə daim dialoqdadırlar".